Majitelé bazénů si v posledních letech vyloženě mnou ruce. Období mezi červnem a srpnem bývá totiž velmi horké a teploty často přesahují i magickou třicítku, kdy už se jedná o tropická vedra. Osvěžit se tak ve vlastní vodní nádrži je jedním z nejlepších počinů, které se dají v takovém bezútěšném počasí podniknout. Ovšem ani samotné vlastnictví bazénu nezaručuje pouze pozitiva, ale jsou zde i nějaké mínusy.
Minimálně je potřeba dělat maximum pro to, aby byla voda čistá. To se snadno řekne, ale hůře udělá, a to zvláště v letních měsících. Horko je totiž vyloženě dokonalým podhoubím pro rozvoj všelijakých bakterií, které se nejraději množí ve vodě. A s takovými bakteriemi byste se asi koupat nechtěli. Z toho důvodu byste měli udělat maximum pro to, abyste jejich množení zamezili.
Ideálními prostředky, které se k tomu hodí, jsou speciální chemické preparáty, které jsou nejčastěji zastoupeny buďto prostředky s chlórem, nebo aktivním kyslíkem. Mnoho lidí čím dál častěji používá i mořskou sůl, která je zbavena všech nadbytečných nečistot. Ovšem ta je poměrně drahá, a navíc je nutné mít i solonizační jednotku, která rovněž není zadarmo. Krom chemických preparátů je vhodné použít i mechanické pomocníka v podobě krycí plachty na bazén.
Více velikostí
Samotná plachta možná nevypadá na první pohled jako nic extra, ale jedná se o velice užitečného pomocníka, který může nemalou měrou pomoci v boji proti nevítaným návštěvníkům jakými jsou vodní bakterie. Plachta jako taková totiž dokáže zamezit znečišťování vody od různých drobných i větších nánosů nečistot, na nichž se nacházejí doslova kolonie bakterií, které se už jen těší na kontakt s vodou. Natažená krycí plachta má navíc i zamezit tomu, aby se do bazénu nedopatřením nedostala domácí zvířata, případně malé děti. Tento užitečný doplněk se dá samozřejmě pořídit v mnoha velikostních variantách.