To je otázka, kterou si pokládá snad každý z nás, když jde už zase koupit nový telefon. Přemýšlíme a rozjímáme nad tím či oním. Klademe si různé otázky a občas se i rozčilujeme na neschopnost a neužitečnost předešlého mobilu.
Měl jiné funkce, než jste si představovali, malou paměť, klouzal z ruky, leskl se na sluníčku a nebylo na něm nic vidět. Na dotyk reagoval dost zpožděně, nedali se na něm dělat dvě věci najednou, protože neuvěřitelně zpomalil.
To že se váš mobil rozbil o chodník, byl vlastně dar z nebes, můžete si totiž koupit nový a lepší. na co ale koukáme při takové koupi a proč nemůžeme mít vše co chceme, i tím se zabývá www.mipik.cz/kam-mirime/, kde jsou vysvětleny hlavní důvody proč nemůžeme mít přesně to co chceme a na co hledíme při nakupování.
Nemusíme se zaobírat vším co od mobilu chceme, zaměřme se jen na odolnost.
Trendem posledních několika let je udělat supermobil, který vydrží vše, čím ho protáhnete, přejetí tankem, ponoření do moře, vláčení pískem. Chemici nechtějí, aby jim mobil naleptala kyselina, běžci si přejí, aby se jim mobil neutopil, když jim při běhu začne pršet. Horolezci budou chtít něco odolného, co vydrží menší náraz do skály a tuláci ocení dlouhou výdrž baterie.
Problémem těchto odolných mobilů je, že čím si výrobce dá záležet na odolnosti, tím zanedbá všechno ostatní. I taková maličkost, jako že si nemůžete změnit vyzvánění budíku, vás možná rozladí, protože i když mobil vydrží dva měsíce bez nabití a dobijete si z něj foťák, pokud vám každé ráno zvoní řinčivá melodie a nemůžete s tím nic dělat, je to jaksi bližší problém.
Na telefony se dá pořídit obal proti fyzickému poškození vnější silou, neznamená to ale, že s ním pak můžeme házet o zeď a polévat ho lávou. Folie na obrazovku taky nespasí všechno a je to jen zábrana proti poškrábání. Existují obaly, které umožní ponořit mobil pod vodu a podobné vychytávky.